ZELENÁ LINKA 800 100 979

SUNNYHOUSE,  Nádražní 214, 513 01 Semily

Není infrapanel jako infrapanel…


 V současné době se na našem trhu objevuje velké množství různých výrobců či prodejců, kteří nabízí infračervené topné panely. Principielně se infračervené topné panely příliš neliší. Kvalita provedení a výkonnost je však velice rozdílná.

 

 

 

NA CO SI DÁT PŘI VÝBĚRU POZOR? CO BY VÁS MĚLO ZAJÍMAT?


    - příkon v poměru na m3

    - povrchová teplota

    - povrchová úprava čelní topné plochy a sálavý element – tepelná účinnost

    - kvalita izolací i dalšího materiálu

    - konstrukční provedení

    - materiál, ze kterého jsou vyrobeny rámy

    - praxe výrobní společnosti

    - doba záruky

    - země, kde bylo zboží vyrobeno


V poslední době se prodávají velmi levné tzv. „Infračervené panely“, zejména z Číny.  Nedá se o vysloveně nebezpečné výrob ky  z hlediska požární bezpečnosti. Topné panely z levnějších konstrukčních materiálů mají nižší životnost. Odlišné technologické parametry jako je příkon, povrchová teplota nebo odlišná povrchová úprava s nižším sálavým efektem mohou výrazně snížit účinnost infračervených topných panelů a zvýšit provozní náklady s minimální životností.


 


KONSTRUKČNÍ PROVEDENÍ INFRAPANELŮ


Infrapanel Sunny House proto nabízí kvalitní konstrukční provedení, které je zajištěno:


  - použitím kvalitních rámů z exotického dřeva

  -  vysoce kvalitní povrchové úpravy čelní topné plochy

  -  kvalitních izolací i dalšího použitého materiálu


 MATERIÁLY


Náš infrapanel Sunny House také díky použitým materiálům nevyvolává pnutí vlivem různorodosti použitých materiálů, ke kterému dochází u konkurenčních infrapanelů především s kombinací skleněné čelní plochy a kovových (hliníkových) rámů. Toto pnutí je doprovázeno někdy mírným, někdy hlasitějším lupáním, což může být nepříjemné zejména v obytných místnostech a především ložnicích. Skleněné infrapanely jsou neopravitelné  a občas se stane, že se rozpadnou porobně jako čelní skončí v autě.


 


TEPELNÁ ÚČINNOST


Infrapanel Sunny House dosahuje bezpečné povrchové teploty 80- 110°C, která zaručuje vysokou účinnost.


Víc technických informací o vlnové délce zde

 


POVRCHOVÁ ÚPRAVA ČELNÍ PLOCHY

Patentovaná korunová povrchová úprava infračervených topných panelů Sunny House navíc mnohonásobně zvětšuje plochu a tím i účinnost sálání infrapanelu. Je tedy velký rozdíl, sotjíte-li před skleněným nebo jinak hladkým panelem a  panelem SUNNYHOUSE.
ZÁRUKA


Infrapanel Sunny House tak nabízí vysokou účinnost při dlouhé životnosti bez revizí a servisních zásahů. Standardem je záruka 24 měsíců na infrapanel Sunny House a zvýšená 25 letá  záruka na topný elementCOPYRIGHT 2024  BOGO GROUP s.r.o.