SUNNYHOUSE

cesky-vyrobek-logo ................................
prodejna a galerie
SUNYHOUSE
Nádražní 214
513 01 Semily

zelená linka 800 100 979
tel.: 737 451 167

e-mail: info@sunnyhouse.cz

otevírací doba
Po - Pá 8 - 15:30


razitko semily

infraobrazy, infrapanely - certifikovaný český výrobek

Úspora peněz
Když jsme s panely začínaly, což bylo v r. 2004, situace byla zcela jiná, naše panely byly podstatně dražší, stejně jako elektrická energie. V r. 2017, kdy 1 kW el. energie je asi za 1,40,-Kč a naše panely stojí 1/3 ceny. Ůplně v pohodě můžeme nyní konstatovat, že investiční náklady a provozní náklady patří k jedním z nejnižších z veškerých zdrojů ohřevu.
Laskavě se podívejte na skutečnou kalkulaci provozním nákladů pro vytápění bytu 4+1.

Chceme-li topit, musíme nejdříve zdroj tepla zakoupit. K většině zdrojů tepla jsou potřeba udělat ještě rozvody (radiátory, podlahové vytápění, elektrické podlahové vytápění) což jsou desetitisíce navíc. V následující tabulce jsou detailně rozepsány investice jednotlivých zdrojů
 
tabulka pořizovacích nákladů pro různé druhy vytápění  - obytný prostor 4+1 = cca 180m3 (dům nebo byt vč. koupelny) poznámka: pro vytápění přímotopy a infrapanely nejsou potřeba rozvody, zdroj tepla je v každé místnosti, neuváděli jsme akumulační kamna a tzn. vafky (topení na plyn v každé místnosti s odtahem rovnou přes zeď =  nejhorší možný způsob vytápění), uvedli jsme jednu z nejlevnějších variant, nebo’t  teplená čerpadla mohou stát v požadovaném výkonu i 400.000,-Kč)
investice-tab
rozpis
provozní náklady pro infračervené topné panely kalkulováno pro stejnou velikost jako investiční tabulka nahoře
prvoz